Kontakt

Etnografski muzej
Trg Mažuranića 14
10000 Zagreb

T +385 (0)1 4826 220
F +385 (0)1 4880 320
E emz@emz.hr

Radno vrijeme

Utorak - petak: 10,00 - 18,00 sati
Subota - nedjelja: 10,00 - 13,00 sati
Ponedjeljkom, državnim praznicima i blagdanima Muzej je zatvoren za posjetitelje.

Vikendom moguć posjet s kućnim ljubimcima, uz obavezno poštivanje bontona.

Ulaznice

Odrasli individualno: 20 kuna
Odrasli grupno (min. 15 osoba): 15 kuna
Učenici, studenti, umirovljenici individualno: 15 kuna
Učenici, studenti, umirovljenici grupno (min. 15 osoba):
10 kuna
Obiteljska ulaznica (roditelji s djecom):
40 kuna

Djeca do pet godina starosti ne plaćaju ulaznicu.

Radionice

Radionice iz redovne ponude:
Djeca: 15 kuna
Odrasli: 25 kuna
Obiteljska: 40 kuna

Specijalizirane radionice: cijena se formira prema obimu i vrsti usluge.

Informacije i najave na edukacija@emz.hr.

Stručna vodstva

Stručna vodstva organiziraju se kroz stalni postav i povremene izložbe za grupe i pojedince.

Na hrvatskom jeziku: 100 kuna
Na engleskom jeziku: 150 kuna

Informacije i najave na edukacija@emz.hr.

Pristup

Uz prethodnu najavu, pristup osobama s invaliditetom i osobama smanjene pokretljivosti moguć je pokretnom rampom nagiba izvan standarda.

Organizacija i opći podaci

Etnografski muzej
Trg Mažuranića 14
10000 Zagreb

T +385 (0)1 4826 220
F +385 (0)1 4880 320
E emz@emz.hr
url: www.emz.hr

MB: 03205266
OIB: 99544354954
IBAN: HR4823600001101439647 (Zagrebačka banka d.d.)




Djelatnici Etnografskog muzeja, prosinac 2015. Snimio Matija Dronjić


Goranka Horjan
ravnateljica Etnografskog muzeja
muzejska savjetnica
ghorjan@emz.hr


ODJEL ZBIRKI I DOKUMENTACIJE

dr. sc. Zvjezdana Antoš
muzejska savjetnica
zantos@emz.hr

dr. sc. Iris Biškupić Bašić
muzejska savjetnica
irisbb@emz.hr

mr. sc. Aida Brenko
muzejska savjetnica
abrenko@emz.hr

Katarina Bušić
viša kustosica
kbusic@emz.hr

Matija Dronjić
kustos
matija@emz.hr

Danijela Križanec Beganović
viša kustosica
dkrizanec@emz.hr

Mareta Kurtin
kustosica
mkurtin@emz.hr

mr. sc. Zlatko Mileusnić
viši kustos
zmileusnic@emz.hr

mr. sc. Željka Petrović Osmak
viša kustosica
zpetrovic@emz.hr

Tea Rittig Šiško
kustosica
tsisko@emz.hr

Gordana Viljetić
kustosica
gviljetic@emz.hr

mr. sc. Aleksandra Vlatković
dokumentaristica
avlatkovic@emz.hr

Vesna Zorić
muzejska savjetnica
vzoric@emz.hr

Marija Živković
viša kustosica
mzivkovic@emz.hr


ODJEL RESTAURATORSKO-KONZERVATORSKIH POSLOVA

Marko Gašparić
restaurator
marko.gasparic.kipar@gmail.com

Mihaela Grčević
restauratorica
mgrcevic@emz.hr

Domagoj Kačan
restaurator
dkacan@emz.hr

Marijana Najjar
viša preparatorica
mnajjar@emz.hr

Ljiljana Vilus Japec
viša preparatorica
ljvilus@emz.hr

Jasminka Vujičić
viša preparatorica
jvujicic@emz.hr

Juraj Zoričić
preparator
jzoricic@emz.hr


ODJELI ZAJEDNIČKIH STRUČNIH POSLOVA I ADMINISTRATIVNO-FINANCIJSKIH I TEHNIČKIH POSLOVA

Knjižnica:
mr. sc. Irena Kolbas
knjižničarska savjetnica - viša kustosica
ikolbas@emz.hr

Muzejska edukacija:
Željka Jelavić
viša kustosica, muzejska pedagoginja
zjelavic@emz.hr

Silvija Vrsalović
muzejska pedagoginja
svrsalovic@emz.hr

Marketing i odnosi s javnošću:
Mirjana Drobina
mediji i organizacija muzejskih događanja
mdrobina@emz.hr

Tajništvo:
Karlo Šakota
tajnik
ksakota@emz.hr

Ljiljana Plavac
adinistratorica
tajnistvo@emz.hr

Hrvoje Sešek
viši stručni suradnik
hsesek@emz.hr

Računovodstvo:
Mirjana Klasić
šefica računovodstva
racunovodstvo@emz.hr

Nada Šćuric
blagajnica
nscuric@emz.hr

Ivan Drobina
dizajner
idrobina@emz.hr

Nina Koydl
muzejska fotografkinja
nkoydl@emz.hr

Anka Belobrajdić
spremačica - čuvarica izložbe

Tanja Bolšec
prodavačica - spremačica

Božidar Delić
manipulant

Snježana Kulež
spremačica - čuvarica izložbe

Anamarija Ljoljić
prodavačica - spremačica

Darijen Paša
domar